Informacje i publikacje

Przeczytaj, co dzieje się w Nordkalku

Nordkalk integruje komunikację zakładów, kopalni i biur

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 13.2.2018

Nordkalk zakończył wdrożenie systemu komunikacyjnego BeneCloud i uruchomił go jednocześnie w swoich pięciu polskich lokalizacjach. Nowy system połączył zakłady produkcyjne, kopalnie i biura handlowe Nordkalku w celu poprawy komunikacji i efektywności pracy. Dostawcą systemu jest fiński Benemen, który wdrożył go w Polsce wspólnie z Benemen Poland i partnerem Comtrust. Wyróżnikami wdrożenia są złożoność projektu i integracja telefonii analogowej z cyfrową.

Nordkalk jest wiodącym producentem wyrobów na bazie kamienia wapiennego w Europie Północnej, z 20 lokalizacjami w Europie Centralnej i krajach bałtyckich. W Polsce działa od 1997 r. i zajmuje się produkcją wapna nawozowego i produktów dla przemysłu budowlanego, drogowego, energetycznego i cukrowniczego w trzech kopalniach w kraju.

Polskie lokalizacje Nordkalku - Kraków, Miedzianka, Sławno, Wolica i Szczecin zostały włączone do jednej platformy komunikacyjnej dostarczonej z chmury. Pracownicy korzystają z systemu za pomocą telefonów VoIP i analogowych. Część użytkowników dodatkowo zintegrowana jest ze Skype dla firm. 

„Wdrożenie uwzględnia specyfikę przemysłu wydobywczego – powiedział Piotr Pytlakowski odpowiedzialny za wdrożenie ze strony Comtrustu. Kopalnie mają tradycyjną infrastrukturę, dlatego w tych miejscach, gdzie nie ma nowego okablowania i Wi-Fi, musieliśmy zachować telefonię analogową. Telefony analogowe i dedykowane specjalistyczne urządzenia, jak np. telefony SOS włączyliśmy do BeneCloud za pośrednictwem specjalnej bramy. Bramka VoIP zamienia analogowe sygnały mowy i wybierania numeru na cyfrowe, więc pracownicy kopalni mogą korzystać z unified communications bez komputera.”

Obecnie coraz więcej firm przechodzi na zintegrowaną komunikację, co umożliwia obniżanie kosztów oraz poprawia efektywność pracy i zarządzanie. Nordkalk wybrał Benemena, ponieważ może włączyć swoje europejskie oddziały do jednej platformy i zmieniać jej funkcjonalność zależnie od potrzeb. Polska jest drugim po Finlandii krajem pracującym na BeneCloud, kolejne są w realizacji. 

Kraków/Warszawa, 13 luty 2018

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………....................................................

Kontakt dla mediów:

Ewa Ślusarczyk-Kita
Specjalista ds. komunikacji Nordkalk CE
tel. +48 695 250 068
ewa.slusarczyk a nordkalk.com

Joanna Lisiecka Pytlakowska
Sales & Marketing Director Comtrust
tel. +48 665 62 62 04
joanna.pytlakowska a comtrust.pl

Nordkalk Zaklad i kopalnia w Miedziance 500

Zakład i kopalnia wapienia w Miedziance, województwo świętokrzyskie

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.