Informacje i publikacje

Przeczytaj, co dzieje się w Nordkalku

Nordkalk i ArcelorMittal Eisenhüttenstadt rozpoczynają długoterminową współpracę w Europie Środkowej

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 15.3.2019

Nordkalk przejmie obsługę pieców do wypalania wapna należących do światowego lidera w produkcji stali ArcelorMittal w Eisenhüttenstadt w Niemczech, na podstawie długoterminowej umowy o współpracy podpisanej 14 marca 2019 r.

eisenhuttenstadt (002) 550

Podpisanie porozumienia otwiera przed Nordkalkiem rynek Europy Środkowej w zakresie obsługi pieców do wypalania wapna, dzięki bogatemu doświadczeniu i kompetencjom firmy w tym zakresie. Kamień wapienny do pieców będzie dostarczany z kopalni Nordkalku w Polsce.

Nordkalk i ArcelorMittal Eisenhüttenstadt zakładają, że współpraca umożliwi lepsze funkcjonowanie pieców w Eisenhüttenstadt i pozwoli obu stronom skoncentrować się na ich podstawowej działalności.

Nordkalk będzie obsługiwał pracę pieców wapiennych razem z zespołem dedykowanych pracowników z ArcelorMittal, liczącym obecnie 16 osób.

"To szansa dla Nordkalku na wykorzystanie swoich kompetencji w zarządzaniu pracą pieców do wypalania wapna i rozszerzenie sprawdzonego modelu biznesowego na nowy obszar geograficzny. Proces przejęcia zajmie około sześciu miesięcy, a strony spodziewają się rozwinięcia pełnej współpracy do 2021 r. ”, mówi Tarmo Tuominen, Deputy CEO of Nordkalk. 

Więcej informacji
Tarmo Tuominen
Deputy CEO, Nordkalk
Tel. +358 20 753 7330

Nordkalk jest wiodącym dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego w Europie Północnej. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, takich jak: przemysł celulozowo-papierniczy, stalowy, wydobywczy, budowlany i chemiczny. Nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.

Dzięki zakładom produkcyjnym w ponad 20 lokalizacjach w rejonie Morza Bałtyckiego, w Centralnej Europie, Norwegii i Turcji jesteśmy zawsze blisko naszych klientów. Firma zatrudnia 1000 pracowników, a jej obroty w 2018 roku osiągnęły 300,1 mln euro. Nordkalk należy do fińskiej Grupy Rettig.

ArcelorMittal jest wiodącym producentem stali, którego zdolności produkcyjne wynoszą około 113 milionów ton stali surowej rocznie. Zatrudnia blisko 199 000 pracowników w 60 krajach.

INFORMACJA PRASOWA współpraca Nordkalk i ArcelorMittal
35 kt, zaktualizowane 15.3.2019

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.