Niech żyje nam górniczy stan - Barbórka 2018

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 5.12.2018

W piątek 30 listopada pracownicy Nordkalku i zaproszeni goście uroczyście obchodzili tradycyjne święto górnicze - Barbórkę. W tym roku Barbórka odbyła się w Dworku na Podzamczu w Podzamczu Piekoszowskim i zgromadziła blisko 200 uczestników.

kufle

Tegoroczną uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz państwowych: Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski i Mirosław Gębski - Starosta Kielc.

wojewoda-prezent

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek otrzymała na pamiątkę symboliczny górniczy kilof. Po lewej: Prezes Nordkalk Sp. z o.o. Piotr Maciak, po prawej: Dyrektor Produkcji na Europę Centralną Andrzej Jabłoński.

Gminę Piekoszów reprezentowali: Zbigniew Piątek - Wójt, Grażyna Tatar - Sekretarz, Przewodnicząca Rady Gminy - Barbara Drogosz, radni Zdzisław Grosicki i Julian Walas.
 
Z kolei z Gminy Chęciny przybyli: Burmistrz - Robert Jaworski wraz z Zastępcą - Mariuszem Nowakiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej - Tomaszem Szczepanikiem.

Nie zabrakło także gości z Gminy Sławno w osobach Beaty Szlęzak - Zastępcy Wójta, Zbigniewa Wilka - Sekretarza Gminy, Marty Nowak-Jędrzejewskiej - Zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy i Dyrektora Urzędu Pracy w Opocznie - Mieczysława Koćmiela.
 
W uroczystości wzięli również udział Marzena Rabiasz - Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego oraz Tomasz Hałatkiewicz - Dyrektor Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

MarzenaRabiaszOUG

Marzena Rabiasz, Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach, z okazji Barbórki życzyła wszystkim bezpiecznej pracy.

Przybyły także zaprzyjaźnione z naszą firmą osoby, które zawsze chętne angażują się we wspólne działania na rzecz społeczności lokalnych: Andrzej Paździerz - Dyrektor BCK Piekoszów i Bogdan Chabik - Kustosz Izby Muzealnej w Miedziance.
 
Gospodarzem uroczystości był tradycyjnie Andrzej Jabłoński - Dyrektor Produkcji na Europę Centralną, który zwrócił się do obecnych gości słowami: "Wasza obecność oznacza jedno: wszyscy razem chcemy pracować na rzecz rozwoju naszego regionu i polskiej gospodarki".

Z kolei Piotr Maciak - Prezes Zarządu Nordkalk Sp. z o.o. podziękował wszystkim pracownikom za wytrwałą pracę i gratulował wyników, które udało się osiągnąć w mijającym roku. Prezes wręczył stopnie górnicze i odznaczenia dla zasłużonych pracowników, jak również listy gratulacyjne dla tych, którzy obchodzą jubileusz pracy w Nordkalku.

Po części oficjalnej goście bawili się przy tradycyjnej Karczmie Piwnej, a w późniejszej części wieczoru przy muzyce tanecznej.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym osobom i dziękujemy wszystkim za przybycie!!! Niech żyje nam górniczy stan!

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.