Czy pingwiny można głaskać? - uczniowie z Chęcin i Polichna na wystawie "Polscy paleontolodzy w Arktyce i Antarktyce"

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 29.3.2019

Czym się różni paleontolog od archeologa? Co można robić w wolnym czasie w bazie na kole podbiegunowym? Czy pingwiny można głaskać?

Na te i wiele innych pytań uczniów ze szkół podstawowych w Chęcinach i Polichnie, którzy przyjechali do Muzealnej Izby Górnictwa Kruszcowego w Miedziance w czwartek 28 marca, z pasją i zaangażowaniem odpowiadał dr Błażej Błażejowski z Polskiej Akademii Nauk pełniący funkcję Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Nauk o Ziemi PHACOPS​. 

Wystawa zatytułowana "Polscy paleontolodzy w Arktyce i Anarktyce" została otwarta na początku grudnia dzięki staraniom Stowarzyszenia Przyjaciół Nauk o Ziemi PHACOPS i firmy Nordkalk. Czwartkowy wykład rozpoczął cykl prezentacji dla uczniów szkół z okolicznych gmin, którzy mogli na własne oczy zobaczyć wiele cennych i niezwykle rzadkich skamieniałości z odległych biegunów ziemi. Największe wrażenie zrobił chyba kręg walenia :) Uczniowie i ich opiekunowie otrzymali specjalnie opracowane foldery edukacyjne na temat wystawy, która będzie otwarta do końca roku - zapraszamy do zwiedzania!

warsztatyNordkalk2

Błażej Błażejowski w fascynujący sposób opowiadał o swoich doświadczeniach z wypraw polarnych

warsztatyNordkalk1

I namawiał uczniów, by nie bali się podążać za swoimi marzeniami...

warsztatyNordkalk3
warsztatyNordkalk4

Tematem zaciekawiony był także Dyrektor SP w Polichnie pan Tomasz Żelichowski

warsztatyNordkalk7 warsztatyNordkalk6 warsztatyNordkalk11 warsztatyNordkalk12

Kręg walenia cieszył się dużym zainteresowaniem :) ...

warsztatyNordkalk14

Podobnie jak pingwiny...

warsztatyNordkalk15

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.