Nordkalk ufundował kolonie dla dzieci z Gałęzic, Bławatkowa, Skałki i Zajączkowa

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 11.7.2019

Już za tydzień, 18 lipca, jedenaścioro dzieci z miejscowości sąsiadujących z Zakładem Nordkalk Miedzianka wyjedzie nad morze na kolonie ufundowane przez Nordkalk.

Grupa dzieci w wieku 9-15 lat będzie odpoczywać w Ustce w Ośrodku Kolonijno-Wczasowym "Niezapominajka", który jest położony 300 metrów od plaży. W pobliżu znajduje się kompleks sportowy, więc oprócz plażowania będzie wiele zajęć sportowych. W planach jest także wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego, rejs statkiem po morzu, poszukiwanie bursztynów, Neptunalia i mnóstwo innych atrakcji. 
We wtorek, 9 lipca, wszystkie dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone do biura w Miedziance, gdzie otrzymały spersonalizowane zaproszenia na kolonie i zestaw gadżetów firmowych, w tym kolorowe czapeczki z daszkiem, żeby były dobrze widoczne i dzięki temu bezpieczne.

kolonie 2

"Rodzinna fotografia" z inicjatorkami akcji. Po lewej: Maria Morawska, Dyrektor Personalny Nordkalk, po prawej: Marta Pruchniewicz, Specjalista ds. HR


"Nordkalk po raz pierwszy wystąpił z inicjatywą ufundowania kolonii, ponieważ wielokrotnie podczas spotkań z mieszkańcami pojawiały się głosy o potrzebie organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości. Poprosiliśmy sołtysów poszczególnych wsi o wskazanie rodzin,  które mogłyby być zainteresowane naszą propozycją. Nasza inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, dlatego zamierzamy kontynuować program wyjazdów kolonijnych w kolejnych latach", mówi Maria Morawska Dyrektor Personalny Nordkalk na Europę Centralną. 

kolonie 8

Podczas spotkania sprawdziliśmy prognozę pogody nad morzem na nadchodzące dni 😊 Mamy nadzieję na dużo słońca!
Udanego wypoczynku!

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.