Równowaga społeczna: troszczymy się o ludzi
Sukces Nordkalku zależy od sukcesu klientów i zadowolenia wszystkich interesariuszy: pracowników, właścicieli, dostawców i władz, które udzielają zezwolenia na działalność. Mieszkańcy chcą mieć czyste i bezpieczne sąsiedztwo, użytkownicy chcą mieć pod ręką swoje ulubione produkty, a otoczenie biznesowe chce korzystać z możliwości rozwoju, jakie generuje firma produkcyjna.
Grupy interesariuszy składają się z ludzi, którzy mają różne oczekiwania wobec Nordkalku. Traktujemy wszystkich zgodnie z wyznawanymi wartościami, które są ważne dla całej Grupy Rettig: wierzymy w otwartość i uczciwość, szanujemy relacje i komunikację z różnymi interesariuszami. Ważna dla nas wartość, jaką jest skromność, stoi na pierwszym miejscu, kiedy mamy do czynienia z różnymi stanowiskami i punktami widzenia.
Działamy zgodnie z miejscowymi i międzynarodowymi przepisami ustawowymi i wykonawczymi, takimi jak np. międzynarodowe standardy pracy określone przez MOP i ONZ Global Compact obejmujące prawa człowieka, prawo pracy, prawo związane z ochroną środowiska i prawo antykorupcyjne. W żadnym wypadku nie akceptujemy pracy przymusowej czy pracy wykonywanej przez dzieci. Nie tolerujemy korupcji i przekupstwa.
Przeczytaj o naszej polityce równowagi społecznej dotyczącej:
Życie rozwija się wokół kopalni
"Jeśli się kogoś zatrudnia, należy o niego dbać" - taką zasadą kierował się Emil Sarlin, Dyrektor Zarządzający Pargas Kalkbergs Aktiebolaget w latach1905-55.
W pierwszej połowie XX wieku życie w Pargas rozkwitało wokół kopalni. Dzięki niej zbudowano drogi, budynki i obiekty sportowe prowadzono szkoły, wspierano finansowo szpitale i działania społeczne. Udogodnienia socjalne dla pracowników wybudowane w 1933 roku składały się między innymi z remizy, łaźni, piekarni, biblioteki i sali rękodzieła.