Wspaniała zabawa w Zajączkowie podczas tegorocznych Dożynek Gminy Piekoszów

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 19.8.2019

W czwartek 15 sierpnia odbyły się Dożynki Gminy Piekoszów - po raz pierwszy od 42 lat zorganizowane we wsi Zajączków.

Tłumy mieszkańców wzięły udział w tegorocznych uroczystościach dożynkowych w Zajączkowie. Gospodarz Gminy Piekoszów wójt Zbigniew Piątek przyjął z rąk starostów Dożynek - Iwony Walas z Lesicy i Juliana Walasa z Zajączkowa - chleb wypieczony z tegorocznych plonów i podziękował rolnikom za całoroczny trud.

Tradycyjnie poszczególne sołectwa rywalizowały o najładniejsze stoisko, wieniec dożynkowy i najsmaczniejszą potrawę. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, ponieważ wszyscy stanęli na wysokości zadania i prześcigali się w prezentowaniu swojego kunszty czy to kulinarnego czy dekoracyjnego. Nagroda za najładniejsze stoisko przypadła sołectwu Jaworznia, które w nagrodę będzie organizatorem przyszłorocznych Dożynek.

Nordkalk miał przyjemność być sponsorem imprezy, a także wręczyć talony na sprzęt AGD (pralki) dla dwóch wytypowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej rodzin. W krótkim wystąpieniu Dyrektor ds. Produkcji CE Andrzej Jabłoński gratulował udanych plonów i życzył wszystkim udanej zabawy. I rzeczywiście zabawa była świetna, zarówno podczas występów miejscowych ludowych kapel, jak i wieczornego koncertu zespołu Baciary.

Więcej zdjęć na www.facebook.com/NordkalkPolska

Zobacz relację filmową: youtu.be/yBO9tuHcI20

Dozynki2019 1 Dozynki2019 4

Przedstawiciele władz na Dożynki przyjeżdżali tradycyjnym środkiem transportu :)

Dozynki2019 3

Feeria kolorów na stoisku wsi Skałka (pośrodku sołtys Zdzisław Kopacz)

Dozynki2019 2

W konkursie na najpiękniejszy wieniec zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Rykoszyna

Dozynki2019 6

Zespół Baciary porwał wszystkich do tańca

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.