Nordkalk zaprosił dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie do Geoparku

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 25.10.2019

23 października Nordkalk zaprosił uczniów 3, 4 i 5 klasy Szkoły Podstawowej w Zajączkowie do Gminy Sławno na zwiedzanie Geoparku. Dołączyła do nas także przedstawicielka władz Gminy Sławno - Zastępczyni Wójta pani Beata Szlęzak.

Zajaczkow w Slawnie 46

O znalezionych w tamtejszej kopalni Nordkalku cennych skamieniałościach zwierząt, owadów i ryb sprzed 148 milionów lat opowiadał gość specjalny dr habilitowany z Polskiej Akademii Nauk pan Błażej Błażejowski.

Zajaczkow w Slawnie 26

A po wykładzie i obejrzeniu eksponatów wdrapaliśmy się na taras widokowy, żeby zobaczyć, jak wygląda praca w kopalni odkrywkowej wapienia ... ale na przeszkodzie stanęła .... bardzo gęsta mgła!! Kopalni nie było widać, za to ichtiozaur na tarasie prezentował się wyjątkowo tajemniczo :)

Zajaczkow w Slawnie 51

Mgła nie stanowiła najmniejszej przeszkody w szaleństwach na placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu w centrum wsi Sławno, dokąd udaliśmy się po wizycie w Geoparku.

Zajaczkow w Slawnie 15

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i dzieci wróciły do domów pełne wrażeń. Na pamiątkę Nordkalk przekazał  kilka znalezionych w kopalni w Sławnie amonitów i innych skamieniałości do szkolnej gabloty. 

Zajaczkow w Slawnie 39

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.