Nordkalk wspiera krajowe organizacje charytatywne

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 2.12.2019

Zbliżają się święta. W Nordkalku zamiast prezentów wspieramy organizacje charytatywne.

pensionaatti1 700

W Finlandii tradycyjnie już wsparliśmy krajową organizację Save the Children, która walczy o godne warunki życia dzieci w Finlandii i na całym świecie. Dowiedz się więcej.

Z kolei w Szwecji przekazaliśmy darowiznę na rzecz niezależnej organizacji charytatywnej BRIS (Prawa Dzieci w Społeczeństwie), do której dzieci i młodzież mogą anonimowo drogą mailową czy telefonicznie zgłaszać się po pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. Dowiedz się więcej.

Pracownicy Nordkalku w Estonii przekazali darowiznę na rzecz Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Tartu. Działająca od 2000 roku Fundacja niesie pomoc ciężko niepełnosprawnym dzieciom poprzez finansowanie kosztów ich leczenia. Dowiedz się więcej.

W Polsce już od kilku lat dołączamy do akcji charytatywnej Szlachetna Paczka, która rozrasta się z roku na rok. Jej celem jest zapewnienie bezpośredniego wsparcia rodzinom w trudnej sytuacji materialnej; oferowanie mądrej pomocy w sposób, który może stać się impulsem do zadbania o poprawę jakości życia. Każdego roku wybierane są dwie rodziny mieszkające w pobliżu największych zakładów produkcyjnych Nordkalku: Miedzianki i Sławna. Wyjątkowość akcji Szlachetna Paczka polega na tym, że odpowiada ona bezpośrednio na aktualne potrzeby wybranych rodzin. Dowiedz się więcej.

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.