IV Zimowy Maraton Świętokrzyski okazał się wielkim sukcesem!

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 19.1.2020

Trasa tegorocznej edycji Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego prowadziła przez malownicze tereny Gminy Chęciny, przecinając wielokrotnie miejsca, gdzie w przeszłości prowadzona była działalność wydobywcza rud miedzi, żelaza czy wapienia.

Uczestnicy, którzy zatrzymywali się na chwilę, by złapać oddech na szczycie Góry Miedzianka, mogli także zobaczyć z daleka kopalnię wapienia i zakład produkcyjny Nordkalk Miedzianka. 

Mateusz na Miedziance

Nasze firmowe logo na Miedziance w całej okazałości dzięki Mateuszowi Turkowi (z lewej). Mateusz - nasz geolog i specjalista ds. górniczych wziął udział w Maratonie po raz pierwszy. Na dalszym planie kopalnia i zakład produkcyjny.

W Maratonie wzięło udział 482 uczestników z całej Polski. Nie tylko mogli czuć satysfakcję z dotarcia do mety, ale przede wszystkim byli prawdziwymi szczęściarzami, że zdołali zapisać się na to wydarzenie, bowiem zapisy trwały... dwie i pół minuty! Trasa liczyła blisko 50 kilometrów, a organizatorzy naprawdę postarali się, żeby była bardzo urozmaicona. Jej pokonanie najszybszemu zawodnikowi zajęło cztery godziny bez jednej sekundy :)

zwyciezcy ZMS

Najszybsi zawodnicy na mecie

Wszyscy reprezentanci Nordkalku przekroczyli linię mety - każdy w swoim tempie :) Serdecznie gratulujemy!!

ZdzislawDadela

Zdzisław Dądela z Nordkalk Miedzianka na drugim kilometrze trasy (pierwszy od lewej)

82810728 171991374162851 5201663814495371264 n

Od lewej: Mateusz Turek Nordkalk Miedzianka, Paweł Milewicz z PTTK - organizator wydarzenia, Michał Chmielewski Nordkalk Miedzianka, Tomasz Pietrasik Nordkalk Sławno

W niedzielę w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej koło Chęcin odbyła się uroczysta gala wręczenia medali i upominków, jak zawsze pełna emocji i wrażeń. Nordkalk miał przyjemność przekazać zwycięzcom tegorocznej loterii tradycyjne kufle barbórkowe, które zostały przyjęte z dużym entuzjazmem.

GalaMedalowaZMS2020

Bartłomiej Nowak, Dyrektor Zakładów Nordkalk Miedzianka i Wolica, gratulował uczestnikom pokonywania swoich słabości

Zapraszamy na fejsbukowy profil Maratonu z mnóstwem zdjęć i bardzo ciekawych relacji filmowych:

www.facebook.com/ZimowyMaratonSwietokrzyski/

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.