Nordkalk kibicował uczestnikom konkursu "Matematyka inaczej" w Gminie Piekoszów

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 3.1.2020

Tradycyjnie w połowie grudnia w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie odbył się konkurs "Matematyka inaczej" przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Piekoszów.

Już po raz 17 uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności matematycznego i logicznego myślenia, a przy okazji wykazać się sprawnością manualną, ponieważ ten konkurs polega nie tylko na rozwiązywaniu zadań, ale także na własnoręcznym wykonaniu pomocy naukowych np. w formie origami. Wszystko po to, by pokazać, że matematyka może być fascynującą zabawą!

konkurs matematyczny Piekoszow8

Uczniom osobiście życzyła powodzenia Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rykoszynie Pani Agata Skalska

konkurs matematyczny Piekoszow2 konkurs matematyczny Piekoszow5

Konkurs "Matematyka inaczej" to także trening umiejętności pracy w zespole

konkurs matematyczny Piekoszow1

Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek pogratulował wszystkim uczniom i życzył rozwijania swoich pasji. Konkurs tradycyjnie już został zorganizowany przez nauczycielkę matematyki ze Szkoły Podstawowej w Rykoszynie Panią Edytę Sochanowską, a Nordkalk ufundował nagrody dla zwycięzców i drobne upominki dla wszystkich uczestników.

konkurs matematyczny Piekoszow6

Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.