Przegląd Geologiczny o Geoparku w Gminie Sławno - zapraszamy do lektury

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 26.1.2020

W styczniowym numerze miesięcznika "Przegląd Geologiczny" ukazał się artykuł pt. "Geopark Owadów-Brzezinki – niezwykłe stanowisko paleontologiczne udostępnione geoturystycznie".

autor MonikaGosławska

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku przy wyrobisku kopalni wapienia należącej do Nordkalku w gminie Sławno została otwarta wyjątkowa atrakcja turystyczna - Geopark. Można tu podziwiać wyjątkowe na skalę światową skamieniałości z okresu jury odnalezione przy okazji prac eksploatacyjnych. Jak mówił podczas uroczystości otwarcia doktor PAN Błażej Błażejowski: "Geopark jest jedynym takim miejscem w Polsce. Tutaj jest taras widokowy z widokiem na kamieniołom. Widać skały, profil geologiczny, widać te warstwy, w których znajdujemy te skamieniałości. (...) Jest ścieżka edukacyjna, gdzie można poczytać o geologii regionu, województwa łódzkiego, Polski i Europy. Wszystko jest przygotowane bardzo merytorycznie". 

Zachęcamy do lektury artykułu: Geopark Owadów-Brzezinki – niezwykłe stanowisko paleontologiczne  ... i  oczywiście do zwiedzania Geoparku!

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.