Środki ostrożności w Nordkalk dotyczące ryzyka związanego z koronawirusem

Izabela Ironmonger (izabela.ironmonger a nordkalk.com), 23.3.2020

Nordkalk monitoruje międzynarodową sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) i na bieżąco ocenia sytuację oraz jej ewentualny wpływ na naszą działalność. W chwili obecnej nie ma to żadnego wpływu na działalność Nordkalk ani na realizację naszych zobowiązań .

Nordkalk stosuje się do zaleceń WHO i władz lokalnych dotyczących wirusa i odpowiednio aktualizuje instrukcje. Bezpieczeństwo naszych pracowników oraz partnerów jest dla nas priorytetem, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby również w tej wyjątkowej sytuacji zabezpieczyć dostawy dla klientów.

Jako środek ostrożności Nordkalk wdraża tymczasową praktykę zadawania pytań gościom (klientom, kontrahentom, kierowcom ciężarówek itp.) o ich stan zdrowia. Planując przyjazd do zakładów Nordkalk należy przygotować się na konieczność udzielenia odpowiedzi na tego typu pytania.

Osoby, które mają objawy grypy lub przeziębienia, nie będą mogły wejść na teren zakładów Nordkalk aż do odwołania.

W chwili obecnej nie zezwalamy na wizyty osób z zewnątrz. Firmom transportowym doradzamy, aby w razie pytań skontaktowały się z nami telefonicznie, bądź mailowo.

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa kładziemy bardzo duży nacisk na prawidłową  higienę rąk i poinstruowaliśmy naszych pracowników, aby unikali kontaktów bezpośrednich. Wszyscy pracownicy, którzy mają taką możliwość proszeni są o pracę z domu. Podróże międzynarodowe i krajowe zostały ograniczone do minimum.

Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość. Działania te zostały podjęte w celu ograniczenia dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Nordkalk przeprasza za wszelkie niedogodności z tym związane.  

 

 20 marca 2020

 

Paul Gustavsson

Prezes Zarządu, Nordkalk

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.