SH MINERALS zajmie się dystrybucją produktów NORDKALK ENRICH w Niemczech i Europie Środkowej

Izabela Ironmonger (izabela.ironmonger a nordkalk.com), 7.9.2020

Firma Nordkalk podpisała umowę dystrybucyjną z niemiecką firmą SH MINERALS, aby zwiększyć sprzedaż produktów Nordkalk Enrich w Europie Środkowej, a zwłaszcza w Niemczech, gdzie strony umowy widzą duży potencjał dla produktów Enrich.

Nordkalk Enrich to seria ultradrobnych produktów na bazie strącanego węglanu wapnia (PCC), pierwotnie stworzonych do stosowania w farbach i powłokach. Jest to ekonomiczne, nieszkodliwe, łatwe w użyciu i przyjazne dla środowiska rozwiązanie zastępujące dwutlenek tytanu, dodatki i spoiwa w szerokiej gamie zastosowań.

„Dzięki umowie dystrybucyjnej łączymy nasze sieci sprzedaży i wiedzę techniczną, aby dostarczać ten unikalny produkt większej liczbie potencjalnych klientów w Europie Środkowej, mówi Anssi Koikkalainen, Dyrektor ds. Sprzedaży firmy Nordkalk.  

„Nasza współpraca z SH MINERALS ma na celu znalezienie nowych rynków dla tego wielofunkcyjnego produktu, który dzięki ultradrobnym cząsteczkom PCC oferuje cenne właściwości pozwalające na wykorzystanie go w różnych technicznie wymagających zastosowaniach, takich jak mieszanki tworzyw sztucznych, kleje, papier, tusze i różne materiały budowlane”, twierdzi Koikkalainen.

SH MINERALS jest idealnym partnerem dla firmy Nordkalk ze względu na istniejące portfolio produktów, kompetencje techniczne, rozbudowaną sieć sprzedaży i bazę klientów, jak również nastawienie na wyniki.  

Dla SH MINERALS umowa dystrybucyjna z Nordkalk umożliwia lepszą obsługę klienta dzięki szerszemu asortymentowi produktów.

„Wierzymy, że produkty Enrich mają duży potencjał na rynkach w Niemczech i Europie Środkowej. Dzięki produktom Nordkalk Enrich możemy zaoferować naszym klientom dodatkowe korzyści w zakresie ich potrzeb, szczególnie w odniesieniu do farb i powłok, ale także w przypadku innych zastosowań", mówi CEO Jürgen Gerstmeier z SH MINERALS.

SH MINERALS GmbH należy do istniejącego od dawna koncernu średniej wielkości Schön + Hippelein i zajmuje się sprzedażą produktów koncernu w Niemczech i krajach sąsiednich. Działalność firmy prowadzona jest w zakładach produkcyjnych w Hammerunterwiesenthal, Lengefeld i Hermsdorf (Rudawy/Saksonia) oraz w zakładach w Heidenheim i Neresheim (Badenia-Wirtembergia). Firma należy do wiodących dostawców na rynku wypełniaczy. Wypełniacze węglanowe, suszone ziarna oraz specjalne komercyjne produkty mineralne to główne obszary działalności handlowej SH MINERALS.

Więcej informacji:

Anssi Koikkalainen, Dyrektor ds. Sprzedaży, Nordkalk Northern Europe, tel. +358 40 836 1855.

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.