Oświadczenie dotyczące działki o numerze ewidencyjnym 27/1 obręb Miedzianka

Izabela Ironmonger (izabela.ironmonger a nordkalk.com), 1.12.2020

W związku z pojawieniem się informacji o rzekomo planowanym wyrobisku, a także artykułu opublikowanego na portalu NaszeKielce.com z 19.11.2020 kolejny raz informujemy, że firma Nordkalk nie planuje wydobycia na działce o numerze ewidencyjnym 27/1 obręb Miedzianka, gdzie znajduje się Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego.

Sugestie, które pojawiły się na ww. portalu są nieprawdą. Firma Nordkalk aktywnie promuje i wspiera Izbę uważając ją za jedną z perełek Województwa Świętokrzyskiego i świadectwo tożsamości mieszkańców regionu Białego Zagłębia, w którym od wieków wydobywane są kruszce.

Nieprawdą są również sugestie, że firma zamierza prowadzić wydobycie na terenie rezerwatu Góra Miedzianka, znajdującego się na działce o numerze ewidencyjnym 24 obręb Miedzianka. Rezerwat jest i pozostanie pomnikiem przyrody oraz ważnym elementem dziedzictwa przyrodniczego.  

Chcielibyśmy też Państwa zapewnić, że wszelkie nasze działania są transparentne i są konsultowane wspólnie z mieszkańcami okolicznych miejscowości. W tym celu powołaliśmy m.in. Radę Dialogu Społecznego. Chcemy dodać, że wszyscy mieszkańcy poza swobodną możliwością uczestnictwa w spotkaniach z nami, otrzymali też od nas korespondencję z informacjami o planach inwestycyjnych firmy Nordkalk. 

Działki, na których znajdują się Izba Muzealna (o numerze ewidencyjnym 27/1 obręb Miedzianka), jak i Góra Miedzianka (o numerze ewidencyjnym 24 obręb Miedzianka) stanowią naturalną strefę ochronną tak, aby sąsiedztwo naszej kopani było jak najmniej uciążliwe dla lokalnej społeczności.

Gdyby mieli Państwo pytania, zachęcamy do kontaktu z nami. 

Dominik Budny

Specjalista ds. komunikacji

telefon: +48 695250068 
e-mail: dominik.budny a nordkalk.com

Wyjaśnimy wszystkie interesujące Państwa kwestie.

Poniżej mapa przedstawiająca uproszczony zarys planów inwestycyjnych.

nordkalk miedzianka artykuł

  

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.