Wspieramy lokalne inicjatywy społeczne

Dominik Budny (info a nordkalk.com), 17.12.2020

Wczoraj odwiedziliśmy siedzibę Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych "Skała" i​ w imieniu naszej firmy przekazaliśmy upominki.


Stowarzyszenie integruje lokalną społeczność i zapewnia interdyscyplinarne zajęcia zarówno dla starszych, jak i młodszych osób. Jednym z priorytetowych obszarów działania jest edukacja. W świetlicy prowadzone są dodatkowe zajęcia dla dzieci, a także projekty realizowane w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prócz nauki języków obcych czy dodatkowych zajęć szkolnych prowadzonych przez nauczycieli i pedagogów korzystający ze świetlicy mają okazje spotkać się ze znanymi ludźmi świata nauki, a nawet odbyć szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Na czas pandemii szereg takich spotkań prowadzonych jest w trybie on-line.

131384529 2685146701798516 9073194597106904537 n

Kolejnym istotnym obszarem rozwijanym przez "Skałę" jest promocja zrównoważonego rozwoju i postaw proekologicznych. Przed siedzibą Stowarzyszenia ustawiono pojemnik w kształcie serca, do którego mieszkańcy Lasocina wrzucają plastikowe nakrętki. Ogromnym atutem działalności jest działanie "tu i teraz", bo jak głosi dewiza organizacji: "Wspieramy i inicjujemy działania. Kreujemy rzeczywistość. Wskazujemy kierunki. Doradzamy. Integrujemy". 

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych "Skała" - więcej informacji w linku.

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.