Nordkalk rozwija współpracę ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Lokalnych "Skała"

Dominik Budny (info a nordkalk.com), 11.3.2021

Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych "Skała" jest organizacją pozarządową zajmującą się aktywizacją lokalnej społeczności. Nordkalk doposażył SWIL „Skała” w komputery, w planach jest dalsze rozwijanie współpracy.

SWIL „Skała” realizuje projekty edukacyjne skierowane zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych. W ramach zajęć dodatkowych odbywają się kursy nauki języków obcych, kursy pierwszej pomocy czy – skierowane do dorosłych – zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Stowarzyszenie współpracuje z nauczycielami, pedagogami, naukowcami czy ludźmi kultury. Na koncie stowarzyszenia znajdują się projekty związane z rozwojem wrażliwości muzycznej dzieci „Młoda kultura. Muzyczna Mix-tura”, jak i aktywne wspieranie i popularyzowanie wiedzy dotyczącej ekologii i zrównoważonego rozwoju. – Dla nas to ogromna satysfakcja, że jako jedna z większych firm w regionie świętokrzyskim możemy zaangażować się we wsparcie takich inicjatyw, które działają na rzecz lokalnych społeczności. Współpraca z Stowarzyszeniem, które myśli w kategoriach wspólnotowych i działa z tak dużą determinacją oraz sukcesami jest dla nas bardzo istotna, dlatego będziemy ją kontynuować – mówi Piotr Maciak, Prezes Zarządu Nordkalk Polska.

3

Świetlica Stowarzyszenia "Skała".


- Oprócz doposażenia świetlicy i pomieszczeń stowarzyszenia wykorzystywanych do realizacji statutowych działań, chcemy razem zrealizować projekt edukacyjny polegający na popularyzacji wiedzy na temat paleontologii. Merytoryczną pieczę nad materiałami sprawuje Stowarzyszenie Przyjaciół Nauk o Ziemi PHACOPS przy Polskiej Akademii Nauk, z którym Nordkalk również współpracuje. Webinaria dotyczące życia sprzed setek milionów lat skierowane będą do dzieci i młodzieży z regionu – dodaje.


Więcej informacji na temat planowanych webinariów już wkrótce.

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.