​W Skałce zrealizowano kolejny projekt w ramach Rady Dialogu Społecznego Nordkalk!

Dominik Budny (info a nordkalk.com), 12.7.2021

Kilka dni temu odbyło się spotkanie z mieszkańcami Skałki, podczas którego oddaliśmy do użytku altankę. Nowe miejsce służące rekreacji ma na celu umilić mieszkańcom spędzanie czasu na świeżym powietrzu i integrować lokalną społeczność.

W ubiegłotygodniowym spotkaniu uczestniczył Dyrektor Zakładu - Bartłomiej Nowak, który miał okazje osobiście zobaczyć inwestycję, a także porozmawiać z mieszkańcami Skałki.


- Cieszę się, że oddajemy Państwu tę inwestycję. Udowadniamy, że skuteczna i efektywna współpraca w naszej okolicy jest możliwa oraz przynosi wymierne korzyści, dla każdego - podkreślał Dyrektor Zakładu.
- Jako mieszkańcy jesteśmy wdzięczni Zakładowi za aktywne wspieranie inicjatyw lokalnych. To dla nas bardzo ważne, że możemy liczyć na Nordkalk - dziękował Zdzisław Kopacz (Członek Rady Dialogu Społecznego Nordkalk z ramienia lokalnej społeczności).

Altanka – 2

Już kilka dni po oddaniu altanki w Skałce odbył się festyn dla dzieci i młodzieży. Nordkalk także wsparł te lokalną inicjatywę zapewniając dzieciom pyszną pizzę. ​


Nie byłoby tego niesamowitego miejsca dla mieszkańców, gdyby nie współpraca w ramach Rady. Przypomnijmy, że Rada Dialogu Społecznego Nordkalk od dwóch lat pełni rolę podstawowego narzędzia CSR i realizuje szereg projektów służącym mieszkańcom okolicznych miejscowości. Lista przyszłych realizacji zaplanowanych w ramach Rady jest długa. Cieszymy się, że mieszkańcy coraz chętniej angażują się we współpracę z Zakładem Nordkalk. Tylko przez wspólne zaangażowanie jesteśmy w stanie zrobić coś dobrego dla najbliższej okolicy.​​​

skalkafestyn4


Autor fot. Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie.

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.