Dożynki w Sławnie

Dominik Budny (info a nordkalk.com), 8.9.2021

W dniu 29.08.2021 r. w Sławnie odbyły się Dożynki Gminne, podczas których wspólnie z Urzędem Gminy w Sławnie oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Nauk o Ziemi PHACOPS, promowaliśmy niezwykłe miejsce jakim jest Geopark Owadów-Brzezinki oraz unikatowe stanowisko paleontologiczne, które znajduje się na terenie naszego kamieniołomu.

Dzięki naszej współpracy na uczestników czekały liczne atrakcje, prezenty, ciekawostki oraz możliwość obserwacji odkrytych skamieniałości. W Nordkalk Polska staramy się przekazywać wiedzę także przez dobrą zabawę. Wiemy, że takie spotkania pomagają poszerzać horyzonty i eksponować walory przyrodnicze regionu.

7


Czy wiecie, że w gminie Sławno na terenie naszego kamieniołomu odkryto szczątki pierwszego w Polsce pterozaura (latającego gada)? Dodatkowo znaleziono tu liczne okazy ryb czy morskich gadów jak również owadów lądowych. Nowy Geopark to prawdziwa gratka dla zwiedzających!


LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.