Oficjalne otwarcie odrestaurowanego pomnika w Gałęzicach

Dominik Budny (info a nordkalk.com), 9.9.2021

Bardzo cenimy historię, tradycję i korzenie. Uważamy, że nie ma historii bez człowieka, jak i człowieka bez historii. Z tego powodu chętnie wspieramy inicjatywy, które pomagają poznawać historię narodową.

W Gałęzicach zakończyły się prace związane z remontem pomnika pamięci pomordowanych przez hitlerowskiego okupanta. Pomnik ten upamiętnia wydarzenia z dnia 29 września 1944 roku. Jest to kolejny projekt realizowany przez Radę Dialogu Społecznego Nordkalk.

pomnik


Z ogromną satysfakcją sfinansowaliśmy prace remontowo-konserwatorskie. Monument stoi w malowniczej okolicy i bywa często odwiedzany przez mieszkańców i turystów. Z biegiem lat ten symbol pamięci ulegał zniszczeniu. Jednak z odrobiną naszej pomocy, dzięki dobrym fachowcom i wzorowej współpracy z Gminą udało się odnowić pomnik.

P1182793

Do oficjalnego zaprezentowania pomnika doszło wczoraj w obecności Wójta Gmina Piekoszów Pana Zbigniewa Piątka, Sołtys Wsi Gałęzice Pani Anny Nartowskiej oraz Pana Zdzisława Grosickiego (Radnego Gminy Piekoszów).

Msza w intencji pamięci o pomordowanych odbędzie się 25 września (sobota) o godz. 14:00 przed pomnikiem lub Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Rykoszynie (w zależności od warunków pogodowych).


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia efektów prac remontowych na żywo.

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.