Nordkalk laureatem konkursu "EKOkopalnia 2021"

Dominik Budny (info a nordkalk.com), 5.11.2021

Wczoraj uczestniczyliśmy w XXVIII Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO 2021 i otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie "EKOkopalnia 2021". To dla nas bardzo ważna nagroda, która potwierdza, że idziemy we właściwym kierunku. Cieszymy się, że Nordkalk jest postrzegany w regionie świętokrzyskim, jako podmiot odpowiedzialny społecznie.

XXVIII Sympozjum Naukowo-Techniczne KRUSZYWA - CEMENT- WAPNO 2021 odbyło się w Hotelu Binkowski. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez BMP Sp z o.o., podczas którego mają miejsce liczne wykłady specjalistów z branży, a także prezentacje oraz spotkania biznesowe.

Nordkalk Polska zostało nominowane do nagrody "EKOkopalnia 2021", która jest przyznawana za działania proekologiczne dla kopalń odkrywkowych surowców skalnych. Przyznane dla nas wyróżnienie jest świadectwem, że działania na rzecz zrównoważonego rozwoju naszego przedsiębiorstwa są doceniane przez ekspertów z branży. W imieniu Nordkalk Polska nagrodę odebrał Dyrektor Produkcji CE - Bartłomiej Nowak.

ekokopalniaaa


Nagrodą w konkursie było drzewko "Maciej". Wkrótce nasi pracownicy zasadzą roślinę na terenie Zakładu Miedzianka. Wygrana w konkursie EKOkopalnia jest potwierdzeniem wiarygodności biznesowej i wyznawanych wartości. Grono ekspertów wybiera  najciekawsze inicjatywy społeczne i ekologiczne.

odbior ekokopalnia2021


Warto dodać, że częścią tego wydarzenia była także prelekcja dr hab. Błażeja Błażejowskiego, z którym współpracujemy w ramach naszych projektów edukacyjnych.

Jeszcze raz dziękujemy organizatorom konkursu za dostrzeżenie naszych starań - to jeszcze bardziej motywuję nas do wytężonej pracy w przyszłości!

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.