"Altana niczym spod igły" jest już w Zajączkowie

Dominik Budny (info a nordkalk.com), 13.5.2022

​Mieszkańcy Zajączkowa mieli udaną majówkę, przede wszystkim dlatego, że pod koniec kwietnia nastąpiło oficjalne otwarcie altany niemalże w samym centrum miejscowości. Projekt od początku do końca został sfinansowany i zrealizowany przez Radę Dialogu Społecznego Nordkalk.

Po pandemii koronawirusa w dalszym ciągu stawiamy na integrację. Nowoczesna altana stanęła na wykarczowanym dużym placu. Jest to już trzeci obiekt tego typu na terenie gminy Piekoszów, wybudowany i w pełni sfinansowany przez nas. Wcześniej podobne altany stanęły w Gałęzicach i w Skałce.

Post FB ALTANA ZAJACZKOW 1080x1080px v1

Najbardziej cieszy nas to, że zaangażowanie i starania są zauważane przez mieszkańców oraz lokalną władzę. Podczas oficjalnego otwarcia altany w Zajączkowie Wójt gminy Piekoszów Zbigniew Piątek chwalił współpracę z naszą firmą:

– Nordkalk to jedna z największych firm działających na terenie naszej gminy. Współpraca układa się bardzo dobrze, a firma stara się wspierać mieszkańców w różnego rodzaju działaniach, za co oczywiście jesteśmy bardzo wdzięczni - komentował gospodarz Gminy Piekoszów.

Radny Julian Walas przypomniał, że do tej pory nie tylko utwardzaliśmy drogi dojazdowe, jak było chociażby w przypadku drogi prowadzącej do stadionu, ale także wyremontowaliśmy zabytkową studnię:
- Woda tu wybija z dużych głębin i przyjeżdża tu mnóstwo ludzi. Dziś, źródło to wygląda pięknie. Dziękujemy za wszelkie działania podejmowane na rzecz mieszkańców – dziękował radny.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim pracownikom zaangażowanym w prace Rady Dialogu Społecznego Nordkalk.

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.