Nordkalk sponsorem generalnym Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 18.12.2018

Możemy już zdradzić, że Nordkalk został sponsorem generalnym wyjątkowego wydarzenia - III Zimowego Maratonu Świętokrzyskiego, który odbędzie się już za miesiąc.

Zimowy Maraton Świętokrzyski to wydarzenie dla prawdziwych twardzieli, bowiem do przejścia są 44 kilometry, a trasa - zwłaszcza w warunkach zimowych - do łatwych nie należy :) Ale prawdziwe wyzwanie czeka już na samym początku przy zapisach, gdzie liczy się refleks i łut szczęścia. W tym roku miejsca rozeszły się w - uwaga! - 3 minuty i 20 sekund!

zms b

Tym razem uczestnicy zobaczą najważniejsze szczyty w południowym grzbiecie Gór Świętokrzyskich na niebieskim szlaku im. Edmunda Padechowicza od Brzechowa do Chęcin. Na trasie będą do zdobycia m.in. Góra Pierścienica, Góra Telegraf czy Zamek Królewski w Chęcinach, ale nie zabraknie górskich niespodzianek jak Góra Otrocz czy Góra Patrol. Najwyższy punkt na trasie to 406 m n.p.m., a bazą maratonu będzie malowniczo położone Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku koło Chęcin.

Wydarzenie organizowane jest przez zapaleńców z PTTK w Kielcach. Możemy także zdradzić, że Nordkalk będzie miał swoją reprezentację.

Trzymamy kciuki za przygotowania! Więcej informacji na www.zimowyswietokrzyski.pl

Winter is loading

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.