Nordkalk z wizytą u przedszkolaków w Piekoszowie

Ewa Ślusarczyk-Kita (ewa.slusarczyk a nordkalk.com), 19.12.2018

W ramach kontynuacji grudniowych obchodów Dnia Górnika - BARBÓRKI - Nordkalk zorganizował kolejne spotkanie dla dzieci, tym razem dedykowane najmłodszym odbiorcom – przedszkolakom z Niepublicznego Przedszkola Naukowego „Mini College" w Piekoszowie.

Spotkanie miało miejsce 14 grudnia 2018 r. Nie lada trudnego zadania zaznajomienia ciekawych świata przedszkolaków z zagadnieniami górniczymi podjął się Konrad Mieszczankowski, Kierownik Działu Inwestycji Nordkalku, który przygotował prezentację o tym, jak powstawały kopaliny mineralne, jak się je wydobywa i gdzie znajdują zastosowanie.

Gornik przedszkole 5

Nie mogło się obyć bez opowieści o górniczych tradycjach: godle, mundurze górniczym i zwyczajach związanych z obchodami Barbórki. Dzieci niejednokrotnie zbiły prelegenta z tropu, zasypując go pytaniami typu: Jak powstaje skała z dinozaura? A kiedy znowu będą dinozaury na Ziemi? Czy w kopalni jest niebezpiecznie? Jak duże są maszyn górnicze? :)

Gornik przedszkole 4

Po wyczerpaniu się pytań i odpowiedzi przyszedł czas na zadanie dla przedszkolaków. Dzieci otrzymały kolorowankę – czako (przyp. tradycyjne nakrycie głowy górników), które, wzorując się na oryginale, chętnie kolorowały kredkami podarowanymi przez Nordkalk. Prace znalazły godne miejsce na wystawie w przedszkolu, będącej wspaniałym podsumowaniem tego spotkania.

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.