#rockstarsinlime

Poznaj naszych Pracowników

Piotr, Koordynator ds. Logistyki twierdzi, że „w Nordkalku zdecydowanie najlepsza jest atmosfera i współpracownicy”.

Żeby przybliżyć nasze miejsce pracy, przeczytaj historie kariery niektórych z naszych pracowników:

MARTA PRUCHNIEWICZ

Miedzianka, Polska
Specjalista ds. personalnych
Pracuje w Nordkalk od 2017 r.

Jestem odpowiedzialna za wspieranie i podejmowanie inicjatyw w procesach HR, takich jak: wdrażanie pracowników, rekrutacja, organizowanie szkoleń, koordynowanie procesu rozmów rozwojowych, a także działań związanych z Funduszem Socjalnym i działań na rzecz dobrego samopoczucia.

Zaangażowanie pracowników i team spirit to rzeczy, które zaskoczyły mnie, gdy rozpoczęłam pracę w firmie.

Dzięki temu czuję, ze jestem częścią naszej nordkalkowej rodziny”.

JAN DRUGGE

Pargas, Finlandia
Kierownik Sprzedaży
Pracuje w Nordkalk od 2004 r.

” Na długo przed rozpoczęciem pracy w Nordkalk, interesowałem się tą firmą. Dość często zdarzało się, że byłem na tych samych targach co ekipa AGRI z Nordkalk. Kiedyś pomyślałem, że pewnego dnia i ja chcę pracować dla tej firmy, ponieważ atmosfera stoiska Nordkalk była bardzo miła.


Obecnie pracuję w Nordkalk od 14 lat i jestem bardzo zadowolony ze współpracy z moimi kolegami, klientami i kooperantami. Moja praca jest pełna wyzwań, co sprawia, że jestem aktywny i zawsze „w gotowości”".

PETER ÅKERBLOM

Landskrona, Szwecja
Kierownik ds. kluczowych klientów
Pracuje w Nordkalk od 2017 r.

"Jestem odpowiedzialny za sprzedaż w Skandynawii do segmentów: przemysłu celulozowo - papierniczego oraz chemicznego. Ściśle współpracuję z działem badań i rozwoju, łańcuchem dostaw, operacjami i kolegami z działu sprzedaży.

Doceniam pracę w firmie o kulturze wzajemnego pomagania dla wspólnego dobra. W Nordkalk zawsze jest coś do nauki i rozwoju i to mi odpowiada".

MAIKEL JATSA

Rakke, Estonia
Kierownik Sprzedaży
Pracuje w Nordkalk od 2018 r.

" Dlaczego lubię pracować w dziale sprzedaży, ponieważ nigdy nie wiadomo dokładnie jak będzie wyglądał dzień pracy. Jeden e-mail lub rozmowa telefoniczna może wszystko zmienić. Sprzedaż na pewno nie jest rutynową pracą! Na zwykły dzień składa się rozwiązywanie codziennych problemów stałych klientów, wysyłanie ofert, zawieranie umów, wizyty klientów, współpraca z działem produkcji i logistyki.

Moi koledzy z Rakke w Estonii są jak mała rodzina. Często rozmawiam z naszymi pracownikami odpowiedzialnymi za produkcję i logistykę, co pomaga nam szybko znaleźć rozwiązania dostosowane do potrzeb i wymagań naszych klientów. 

Kiedy rozpocząłem pracę w Nordkalk, byłem zaskoczony, że mamy tak wiele osób, które pracują w tej firmie od dłuższego czasu! To wiele mówi o firmie i o branży. Dało mi to wyraźny znak, że firma dobrze traktuje pracowników. Kolejną niespodzianką było dla mnie to, że nasze produkty są wykorzystywane w tak różnych celach.

W Nordkalk znajduję wiele pozytywów, między innymi to, że naprawdę wkładamy dużo wysiłku w to, aby nasza codzienna praca była jak najbezpieczniejsza. A przede wszystkim doceniam to jakie znaczenie ma wapień jako surowiec dla wielu różnych gałęzi przemysłu".

PIOTR KUŚMIERCZYK

Miedzianka, Polska
Maszynista
Pracuje w Nordkalk od 2008 r.

Odkąd pracuję w Nordkalku moje miejsce pracy jest w Dziale Logistyki w Zakładzie Miedzianka. Początkowo byłem Operatorem Ładowarki, ale po uzyskaniu wymaganych kwalifikacji w 2012 roku, rozpocząłem pracę jako Maszynista, co jest spełnieniem moich dziecięcych marzeń. Obsługuję dwie nordkalkowe lokomotywy: Tosię i Stefana, którymi kieruje na odcinku między Zakładem w Miedziance a bocznicą przy stacji kolejowej w Rykoszynie.

Cenię Nordkalk za poczucie stabilności. Pozwala mi to na realizację moich pasji. Przez większą część roku wolny czas spędzam w lesie. Moją pasją są również krótkofalówki, zdałem egzamin państwowy i należę do Świętokrzyskiego Klubu Krótkofalowców SP7PKI w Kielcach. Od jakiegoś czasu fascynuje mnie alfabet Morse’a, czyli nadawanie komunikatów kluczem telegraficznym, który stanowi najwyższy poziom wtajemniczenia krótkofalowca”.

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.