Wapień w codziennym życiu

Niezastąpiony surowiec

Rolnictwo

Wapno jest jedną z głównych części procesu prowadzenia zrównoważonego rolnictwa, zarówno w odniesieniu do hodowli, jak i upraw.

Kreda pastewna

Wapienne produkty pastewne Nordkalku bazują na najlepszym i najczystszym kamieniu wapiennym.  Nordkalk produkuje różne rodzaje kred pastewnych w różnych frakcjach, jak również kredę dla młodego i dorosłego drobiu. Najważniejszą cechą jest wysoka zawartość wapnia i dobra rozpuszczalność. 

Czytaj dalej

Wapno nawozowe

Wapno nawozowe wytwarzane przez Nordkalk to drobno mielony sortowany kamień wapienny. Produkowane wapna nawozowe są bogate w kalcyt i magnez. Szybko i skutecznie podnoszą pH gleby i wzbogacają ją w potrzebne składniki mineralne.  

Żyzność gleby jest proporcjonalna do zawartości wapna. Większość roślin polowych i ogrodowych wymaga wapna jako odżywki, a także jako absorbera innych składników odżywczych. Dzięki poprawie zdolności roślin do wchłaniania substancji odżywczych ich nadmiar nie dostaje się do systemów wodnych.   

Czytaj dalej

Nowość na rynku produktów granulowanych - Nordkalk AtriGran

AtriGran to naturalne, wysoko reaktywne granulowane wapno węglanowe. Zapewnia szybkie działanie odkwaszające i stanowi źródło najwyższej jakości składnika nawozowego.

Czytaj dalej

LIDER W BRANŻY

Nordkalk jest wiodącym północnoeuropejskim dostawcą produktów i rozwiązań na bazie kamienia wapiennego. Dostarczamy surowce niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu, a nasze rozwiązania pomagają dbać o czyste powietrze, wodę i żyzną glebę.